Hakkımızda

Biz Kimiz?

Suman İnşaat Mühendislik ve Eğitim Ltd. Şti. olarak 19 yılı aşkın süredir İnşaat ve Mühendislik hizmetleri faaliyeti sürdürmekteyiz. Vermiş olduğumuz hizmetlere bir yenisini eklemek ve siz değerli halkımıza eğitim sektöründe de hizmet verebilmek amacı ile şimdi de SUMAN KREŞ i açtık ve 10  yılı aşkın süredir “Çocuğunuzun Gülen Yüzü” sloganı ile size hizmet vermekteyiz.

Bize duyduğunuz sevgi ve güven sayesinde umut ediyoruz ki daha birçok alanda siz değerli halkımıza yakışır şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz.

Misyon & Vizyon

Misyonumuz;

Suman Kreş olarak misyonumuz; Çocuklarımızın duygusal, sosyal, bedensel, ahlaki, zihinsel, kişilik gelişimlerine duyarlı olarak düzenlenmiş eğitim programlarını her zaman güncel tutmak, geliştirmek ve geliştirilen eğitim programını güvenilir, sağlıklı ve donanımlı bir çevre hazırlayarak desteklemek, aile ile pozitif ve katılımcı ilişkiler kurarak çocuğun sağlıklı gelişimi için işbirliği yapmak, çocuklarımızı ilkokula ve daha sonra hayata hazırlayarak, yaratıcı, özgüvenli, çevre bilincine sahip, kendi ve başkalarının hakkını koruyan, tanıyan saygılı bireyler yetiştirmektir.

Vizyonumuz;

Suman Kreş olarak vizyonumuz; çağdaş ve gelişmiş bir Türkiye için geleceğimiz olan çocuklarımıza uluslar arası standartlar doğrultusunda eğitim olanağı sağlayarak, ırkı, rengi, dini ne olursa olsun insana insan olduğu için değer veren ve kardeş kabul edip, kendi hak ve özgürlüğü kadar başkalarının da hak ve özgürlüğünü tanıyan bireyler yetiştirmek ve böylece Türkiye’nin önde gelen okul öncesi eğitim kurumları arasında yer almaktır.

  • Sevgi ve saygıya dayalı anaokulumuzda eğitim sistemimiz çocuklarımızın bilişsel, duygusal, sosyal ve psiko-motor gelişimlerine olanak sağlamak.
  • Çocuklarımızı ilkokula ve hayata sağlıklı bir birey olarak hazırlamak.
  • Çevre bilincine sahip, kendi ve başkalarının hakkını koruyan ve tanıyan bireyler yetiştirmek.
  • Öğrenme isteği duyan, yaratıcı, meraklı, aktif, üretken, zamanını verimli kullanabilen neşeli çocuklar yetiştirmek, – Sosyal ortamlarda var olabilen, çevresiyle ve arkadaşlarıyla olumlu ilişkiler kurabilen çocuklar yetiştirmek, sorunlarla başa çıkabilen bireyler yetiştirmek.
  • Öz güveni sağlam temellere oturan, kendine yetebilen, bağımsız ve sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek, – Öz bakım (temizlik, giyinmek v.b.) ve sosyal becerileri kazandırmak.
  • Ailelerle pozitif ve katılımcı ilişkiler kurarak çocuğun sağlıklı gelişimi için iş birliği yapmak.
  • Eğitim programını her zaman güncel tutmak, geliştirmek ve geliştirilen eğitim programını güvenilir, sağlıklı ve donanımlı bir çevre hazırlayarak desteklemektir.

Neden Suman

Çocuklarımızın eğitimi için 7 yaşın çok geç olduğu artık herkes tarafından bilinmektedir. Çocuklarınızın hayatta daha başarılı olmasını istiyorsanız eğitime daha erken başlayın çağrısında bulunan uzmanlara göre okul öncesi eğitim çocuklarını en iyi şekilde yetiştirmek isteyen aileler için bir lüks değil, zorunluluk arz ediyor. Çocuk Beyninin en hızlı geliştiği 0-6 yaş arası dönem olduğu artık herkes tarafından kabul edilmektedir. Çocukların Kreşna başlanması için en uygun zaman dilimi ise 2-6 yaşlar arasıdır. Bu yüzden çocuklarının sosyal, duygusal, zihinsel ve fiziksel gelişimlerinin daha iyi bir seviyeye gelişmesini isteyen veliler çocuklarının eğitiminin evde değil, kaliteli bir kreş ve Anaokulunda almasını istemektedirler. Kalitenin yanında çocuklara en az aileleri kadar değer vermeyi hedefliyoruz. Yani çocuğunuz sizin için ne kadar kıymetli ise bizim içinde o kadar kıymetlidir. Suman Kreş’te çocukların sosyal, duygusal ve bilişsel gelişimleri gözlenir ve testler yapılır. Çocuğun yetersiz olduğu alanlarda daha fazla destek sağlanır.

Çocuklarımıza ingilizce ve drama eğitimi haftalık olarak verilmektedir ve yine veliler öğrenilen konulardan haberdar edilmektedir. İngilizce derslerinde kreş öğrencilerinin düzeyine uygun olarak tasarlanmış animasyonlarla öğrencilerin kolay ve eğlenceli bir şekilde aktarılması sağlanmaktadır. Çocuklarımızın sağlıklı bir zihinsel ve fiziksel gelişim sağlamaları için hazırladığımız temiz, güvenli ve huzurlu ortam olan Suman Kreş’e sayın velilerimizi bekliyoruz.